W jaki sposób możemy zaoszczędzić na druku?

W jaki sposób możemy zaoszczędzić na druku?

Tak będzie najtaniej

Jeśli nasza drukarka pracuje cały czas, to na pewno widzimy potrzebę oszczędności w samym druku, a głównie jeśli chodzi o oszczędność papieru. Pamiętajmy jednak, że tani druk może się okazać zdradliwy. Wyobraźmy sobie, że kujemy najtańszy papier do drukarki na rynku, jednak jego jakość jest bardzo zła. Może stać się nawet tak, że zniszczy nam drukarkę i w rezultacie będziemy musieli kupić nowy sprzęt. Koszty łatwo jest samemu oszacować. Dlatego też nie poleca się papieru do drukarki o kategorii C. Lepiej będzie kupić nieco droższy papier do drukarki B.

Jak jeszcze zaoszczędzić można na druku? Wiadomo, że najtaniej będzie nic nie drukować. Jednak, aby było taniej musimy myśleć po prostu. W firmie wymagać to może opracowania całkiem nowych zasad. Można drukować obustronnie, o ile nasza drukarka to potrafi. Możemy także drukować więcej stron na dosłownie jedną kartkę. Potrafi to absolutnie każda drukarka. Dwie strony A4 wystarczy zmniejszyć do A5. W znacznej większości przypadków możemy przeczytać to bez żadnego problemu.

A co jeśli nasza firma rzeczywiście jest bardzo dużą? To może być właściwe zaletą, ponieważ może zamówić całą paletę i otrzymamy o wiele lepszą cenę. Ilościowe zniżki obniżają nam cenę jednego opakowania i to nawet o parę złotych. Jak już paleta z towarem będzie w drodze do nas, to powinniśmy przygotowań odpowiednie miejsce do magazynowania. W każdej dużej firmie takie miejsce się znajdzie. Nie wkładajmy lepiej do drukarki papieru, który był przechowywany w miejscu, gdzie temperatura jest mniejsza czy też wyższa o dziesięć stopni. Opakowanie z papierem powinno być aklimatyzowane minimalnie sześć godzin w pokojowej temperaturze. Jest to dla nas niezwykle dobra wiadomość. Co jak co, ale nasza wiedza się poszerzyła.

Copyright © 2021